Endüstriyel Koruyucu Ürünleri

Sapphire 2

Sapphire 2; geleneksel, çok amaçlı rulman ve yatak greslerinden 3 kat daha uzun ömürlü, genel maksat gresidir. ÇOK YÜKSEK yük taşıma kapasitesine sahiptir ve yağlama periyotlarının belirgin bir şekilde uzatır. Tozlu ortamlarda bile tozu içerisine almayan özelliğe sahiptir.

Çalışma Sıcaklığı -30°C ile +150°C’dir. ( NLGI 2)

Sapphire 1

Sapphire 1; geleneksel, çok amaçlı rulman ve yatak greslerinden 3 kat daha uzun ömürlü, genel maksat gresidir. ÇOK YÜKSEK yük taşıma kapasitesine sahiptir ve yağlama periyotlarının belirgin bir şekilde uzatır. Tozlu ortamlarda bile tozu içerisine almayan özelliğe sahiptir.

Çalışma Sıcaklığı -30°C ile +150°C’dir. ( NLGI 1)

Sapphire 2’nin tüm performans özelliklerine sahip olmakla birlikte, otomatik yağlama sistemlerinde kullanılır. (NLGI 1)

Sapphire 000

Sapphire 000; merkezi yağlama sistemleri, kapalı dişli kutuları için geliştirilmiş ve onaylanmış ağır şartlara uygun yarı akışkan grestir.

Çalışma Sıcaklığı -30°C ile +100°C’dir. ( NLGI 000)

Sapphire Aqua 2

Kalsiyum sabunu ile kalınlaştırılmış, su ile yıkamaya mükemmel direnci olan su gresidir. Deniz veya kirli suya maruz kalan ortamlarda istisnai bir korozyon koruması ve uzun yağlama periyodu sağlar. 

Çalışma Sıcaklığı -30°C ile +150°C’dir. ( NLGI 2)

Sapphire Aqua-SIL

Yüksek ısıya dirençli, silikonlu, suya karşı reaksiyonu sıfır olan mükemmel bir grestir. ‘UK Water Byelaws Scheme (İngiltere İçme Suyu İdaresi)’ kurumu içme suları ile kullanılmasını onaylamıştır. Plastik ve lastik malzemelere zarar vermez. Kimyasallara, şiddetli suya ve kızgın asit buharına maruz kalan kızakların, vanaların, yatakların uzun dönemli yağlamaları için tavsiye edilir.

30kV Elektriksel ve izolasyon dolgu maddesi olarak kullanılması ile birlikte; keçe ve O-ringler’de sızdırmazlık sağlar.

Çalışma Sıcaklığı -40°C ile +200°C’dir. ( NLGI 3/4)

Sapphire Endure

PTFE (teflon) ile kalınlaştırılmış, PFPE (perfluorinated polyether) ile Güçlendirilmiş, çok uzun ömürlü ağır hizmet gresidir.Yüksek ısıların, kimyasalların ve solventlerin tesirindeki, çok zor şartlar altında çalışan yatak, kızak , küçük dişliler, zincir ve vanaların uzun süre yağlanmasında kullanılır.

Elektrostatik toz boya konveyörlerindeki ve tekstil fabrikalarındaki Stenterlerde bulunan (ramöz) rulmanların uzun süreli (1 yıl) yağlanmasında tavsiye edilir.

Çalışma Sıcaklığı -25°C ile +280°C’dir. ( NLGI 2)

Sapphire Extreme

Yüksek ısı, ağır yük ve vibrasyon şartları için mükemmel koruma sağlayan, MoS2 ihtiva eden, yarı sentetik hararet gresidir. Düz ve rulmanlı yataklar için geliştirilmiştir.

Molibden disülfür (MoS2), düşük sürtünme katsayısına sahip, dayanıklı, yüksek yük taşıyan bir film bırakarak metal yüzeylere afiniteye sahiptir. Bu film, sürtünme ısısını ve aşınmayı azaltan ve parça ömrünü ve yağlama aralıklarını uzatan son derece dayanıklı bir katman sağlar.

Şok yüklerin ve titreşimin meydana gelebileceği yüksek yüklü uygulamalar için idealdir.

Oksidasyona karşı son derece dirençli, geleneksel yağlayıcılara göre daha uzun yağlama aralıkları sağlar.

Nemli, nemli ve hatta ıslak koşullarda koruma sağlamak için mükemmel korozyon direnci.

Olağanüstü film mukavemetine sahip son derece dayanıklı yağlayıcılar, yağlayıcıların zorlu çalışma koşullarında bile yerinde kalmasını sağlar.

Çalışma Sıcaklığı –10°C ile +235°C olup, kısa dönem için 250°C’dir. (NLGI  2/3)

Sapphire Hi-Speed

Süper yüksek devirde çalışan ve çalışırken sessizlik istenen rulmanlar için özel olarak dizayn edilmiş; yapışkan, sabun bazlı, Tam Sentetik yüksek hız gresi olup, DmN Faktörü 1.250.000’dir. Çekim sistemlerinde, silindir yataklarında, iğneli ve oluklu rulmanlarda kullanılması tavsiye edilir.

Çalışma Sıcaklığı –40°C ile +120°C’dir. (NLGI  2)

Sapphire Premier

Tekrar yağlamanın zor olduğu şartlara uygun, yüksek performanslı, çok amaçlı PTFE (teflon) ile güçlendirilmiş, mükemmel yağlama sağlayan; yüksek ısı, ağır yük ve yüksek devirlerde kullanılabilen (elektrik motorları, sıcak hava fanları) yüksek ısı ve yüksek devir gresidir.

Çalışma Sıcaklığı –50°C ile +200°C’dir. (NLGI  2)

Sapphire Lo-Temp 2

Yarı sentetik, multi kompleks, sabun ile kalınlaştırılmış düşük ısı gresidir. –50 °C ’deki çok düşük çalışma ortamlarındaki ilk çalışma hareketlerini kolaylaştırır. Düz ve rulmanlı yataklarda yüke ve aşınmaya karşı yüksek dayanım sağlar.

Çalışma Sıcaklığı –50°C ile +120°C’dir. (NLGI  2)

Sapphire Hi-Load 2

Kompleks sabunlarla kalınlaştırılmış, ağır yüke ve vibrasyona mukavim, Ağır hizmet gresidir. MoS2 ihtiva edip yağlama periyotlarını uzatmaktadır. Her çeşit yatağa uygundur.

Çalışma Sıcaklığı –30°C ile +150°C’dir. (NLGI  2)

Sapphire Aqua-Sil Hi-Load

Yüksek ısıya dirençli, silikonlu, suya karşı reaksiyonu sıfır olan mükemmel bir grestir. ‘UK Water Byelaws Scheme (İngiltere İçme Suyu İdaresi)’ kurumu içme suları ile kullanılmasını onaylamıştır. Plastik ve lastik malzemelere zarar vermez. Kimyasallara, şiddetli suya ve kızgın asit buharına maruz kalan kızakların, vanaların, yatakların uzun dönemli yağlamaları için tavsiye edilir. Elektriksel ve izolasyon dolgu maddesi olarak kullanılması ile birlikte; keçe ve O-ringler’de sızdırmazlık sağlar.

Çalışma Sıcaklığı –40°C ile +200°C’dir. (NLGI  3/4)

MTLM Montaj Demontaj Pastesi

Molibden di Sülfür (MoS2) ihtiva edip ince film tabakası oluşturarak  sıkışmaya mani olan montaj ve demontaj pastesi.

Çalışma Sıcaklığı +450°C’dir.

HT70 Düşük Hız Rulman Gresi

Yavaş Hızlar için Son Derece Yüksek Sıcaklık Rulman Gresi

Gres ve yağların karbonlaştığı konveyörlerde +300º’ye dayanıklı MoS2 içeren yarı akışkan gres.

Döner raflı fırın alt yatakları için ideal. Tipik olarak <300rpm düşük hızlı uygulamalar için tasarlanmıştır. Yüksek sıcaklıklarda son derece yavaş buharlaşma. Geleneksel yağlayıcılara karşı minimum tortu oluşumu. Molibden disülfür acil yağlama sağlar. + 180ºC ila + 300ºC arasında mükemmel yüksek sıcaklık dayanımı. NSF H2 kayıtlı.

ANTI-SEIZE Compound

Bakır esaslı olup, yüksek seviyede metalik ve yağlayıcı parçacıkları ihtiva eden, sıkışma önleyici zehirsiz pastedir. Özellikle suya ve yüksek ısıya maruz kalan civata ve saplama türü komponentlerin sıkışmasını önler.

Çalışma sıcaklığı: -10 °C  ile +1100 °C’dir.

TUFGEAR Universal

Benton ile kalınlaştırılmış olup; ağır yük ve zor şartlar altında çalışan, açık dişliler için geliştirilmiş, gres kıvamında yağdır. Yapışma özelliği içerdiğinden, bu maddeler yastıklama yapmak suretiyle aşınmayı azaltarak dişli ömrünü uzatır. Korozyona karşı mükemmel dirençli olup, kuvvetli su akıntılarının altında bile çalışır.

Çalışma sıcaklığı : –40°C ile +120°C’dir.

WIRE ROPE Dressing Halat Yağlayıcı

Hızlı nüfuz eden, yarı akışkan halat gresidir. İhtiva etmiş olduğu MoS2 halatın özüne nüfuz ederek; mükemmel yağlayıcılığıyla yağlama periyodunu uzatır ve yüksek yük taşıma kapasitesini arttırarak halatın ömrünün uzun olmasını sağlar, halatı içten dışa doğru yağlar. Suyu iterek aşınmaları azaltır (deniz suyu ortamı dahil). Düşük ısılarda fırçayla tatbik edilebilir. 1 kg Wire Rope Dressing ile; 20 mm  çapındaki halatın, 50 metresi yağlanır. Özellikle limanlarda, kumlu, tozlu, rutubetli ve zor şartlarda çalışan vinç, ekskavatör, gemilerde kullanılır.

SAPPHIRE Hi-Torque

Yüksek ısıya stabil ve ağır yüklere mukavim yüksek performanslı Yarı-Sentetik dişli kutusu yağıdır. İlk Çalıştırmada İleri Koruma Sistemi (SUPS) özelliği olan aşırı basınca ve yük taşıma performansına sahip olduğundan aşınmaları azaltır ve dişli çarkların dişlerini korur.

Çalışma sıcaklığı : –20°C ile +120°C’dir.

Aşağıdaki versiyonları yaygındır.

  • Sapphire Hi-Torque 220
  • Sapphire Hi-Torque 320
  • Sapphire Hi-Torque 460
  • Sapphire Hi-Torque 680

Tuflube Extreme Vinç Bom Yağlayıcı

Ağır Hizmet Vinç Bom Gresi

• Yüksek yük taşıma kapasitesi
• Tuzlu su dahil suya dayanıklılık
• Yüksek görünürlük ve inceleme kolaylığı için açık renkli gres.
• Son derece yapışkan
• Sürtünmeyi Azaltır
• Bakım aralıklarını ve yeniden yağlama sıklıklarını uzatır
• Arıza süresini azaltır
• Ekipman ömrünü uzatır
• Düzgün hareket sağlar
• Mükemmel yağlama sağlar