Rocol Zincir Yağlayıcıları

Rocol Chain Lubricants-Zincir Yağlayıcılar

ROCOL CHAIN Serisi; zincir bağlantı noktaları olan pim ve pernolara çok iyi nüfuz edecek şekilde ve çok çeşitli ortamlarda çalışacak şekilde dizayn edilmiş zincir yağlayıcıları serisidir. ne şekilde tahrik edilmiş olursa olsun, sorunsuz çalışmayı sağlayacak, pahalı durma zamanları ve üretim kaybını ortadan kaldıracak zincir yağları sunmaktadır.

Rocol-Dry-Moly-Spray-Dry-Moly-Zincir-Yağlama-Spreyi

Dry Moly Sprey

İnce bir Molibden di Sülfür (MoS2) film tabakası oluşturan, çabuk kuruyan, ağır yüke, darbelere, toza ve 450°C’ye kadar dayanıklı kuru yağlayıcı spreydir.

Tekstil sektöründe ramöz en ayar millerinde kullanılır.

Çalışma Sıcaklığı -50°C  ile +450°C ‘dir.

Rocol-Spray-Chain-Guard-Hi-Load-Zincir-Koruyucu-Ağır-Şart-Spreyi

CHAINGUARD Hi-Load Spray

Konveyör hatlarına ve zincir tahrik sistemlerine tatbik edilen, ağır hizmet zincir yağlayıcı spreydir. MoS2 ihtiva eden, suya dayanıklı ve iyi yük taşıma kapasitesine sahip bir ince film tabakası oluşturur. Zor şartlarda ve ağır yük şartlarında çalışan zincir sistemlerinin yağlanmasında kullanılır.

Forklift zincirleri için idealdir. 

Çalışma Sıcaklığı -30°C  ile +180°C ‘dir.

Rocol-Chain-Drive-Fluid-Zincir-Konveyör-Yağı

CHAIN & DRIVE Fluid

Şiddetli suya ve korozyona karşı dayanımı mükemmel, su defedici ve düşük damlama özelliği olan zincir ve konveyör yağıdır. Aşırı basınç (EP) katkılarının eşsiz bir karışımını içerir. Yük taşıma kapasitesini geliştirmek, aşınmayı azaltmak için dizayn edilmiştir. Özellikle 0 ile 120°C arasında çalışan, ıslak film yağlaması istenen zincir ve konveyörler için uygundur. Pim ve pernolara mükemmel nüfuz eder.

İyi korozyon önleme ve düşük damlama özellikleri ile kapasitesi geliştirilmiş olup ürünü kirletme olasılığı azdır.

Çalışma Sıcaklığı +15°C  ile +180°C ‘dir.

Rocol-Chainguard-230-Ağır-Yük-Zincir-Yağı

CHAINGUARD 230

Yüksek ısılarda ağır yüke dayanımlı, uzun ömürlü ıslak film sağlayan ramöz ve konveyör yağlayıcısıdır. Sentetik, Ester bazlı olup, kurutma makinalarında, fırınlarda ve özellikle ramözlerde 230°C’ ye kadar yüksek ısılarda çalışan zincir ve konveyörlerin yağlanmasında kullanılır. Diğer Ester bazlı yağlarla uyumludur.

Kayıp Oranı +200°C’de %7 /24 saattir.

Çalışma Sıcaklığı +10 °C ile +230 °C, kısa süreli 280°C’dir.

Rocol-Chainguard-280-Yüksek-Sıcaklık-Zincir-Yağı

CHAINGUARD 280

İyi yük taşıma kapasitesine sahip olan Sentetik, Ester bazlı, yüksek ısı zincir yağlayıcısıdır. Yüksek ısılarda ıslak film tabakası teşkil eder. Sürekli veya aralıklı olarak yüksek ısıda çalışan konveyör zincirleri ve yataklarının yağlanmasında kullanılır. Diğer Ester bazlı yağlarla uyumludur.

Kayıp Oranı +200°C’de %4 /24 saattir.

Çalışma Sıcaklığı +10 °C ile +280 °C’dir.

Rocol-Flo-Line-500-Zincir-Yağı

FLO-LINE 500

Zincir konstrüksiyonları, kayıcı zincirler ve zincir pimleri için özel olarak dizayn edilmiş, yüksek sıcaklığa ve yüksek hıza mukavim zincir yağıdır. Otomatik Yağlama sistemleri için uygundur. Yeni Sentetik Ester ile formule edilmiştir. Islak film oluşturarak 250°C gibi yüksek ısılarda uzun süreli yağlayıcılık yapar. Brückner tarafından belirtilen her çeşit zincir yağı ile uyumludur.

Çalışma Sıcaklığı +10 °C ile +250 °C’dir.

Rocol-Chainguard-550-Grafitli-Zincir-Yağı

CHAINGUARD 550

Çok yüksek sıcaklıklar için geliştirilmiş, Sentetik, Grafitli zincir yağlayıcısıdır. Çok yüksek sıcaklıklarda ürünün yağlarla kirlenmesinin tolere edilemeyeceği fırın zincirlerinde kullanılabilir. Çalışma sıcaklığı –10°C ile +550°C olup, 180°C’nin üstü sıcaklıklarda kuru film ihtiva eder.

Rocol Zincir Yağlayıcıları Özellik Tablosu

Özellikleri

Chain Drive Fluid

Chain Guard 230

Chain Guard 280

Flo Line 500

Chain Guard 550

Görünüş

Kahverengi Sıvı

Mavi – Yeşil Sıvı

Amber Sıvı

Mavi – Yeşil Sıvı

Siyah – Gri Sıvı

Baz Yağ Tipi

Mineral Yağ

Sentetik Ester

Sentetik Ester

Sentetik Ester

Polialkalinglikol

40°C Viskozite

131 cSt

398 cSt

148 cSt

375 cSt

270 cSt

100°C Viskozite

14 cSt

29,2 cSt

15,5 cSt

30 cSt

37 cSt

200°C’de Buharlaşma Kayıp Oranı

%7 /24 saat

%4 /24 saat

%7 /24 saat